História SLS-TECHNACO

História SLS

SLS vznikla v roku 1992 a pôvodne sa profilovala ako špecializovaný ložiskový distribútor, poskytujúci svojim zákazníkom kvalitné služby podložené dobrou logistikou a dostupnosťou kompletného sortimentu ložísk. Ďalším rozvojom sa spoločnosť snažila naplniť víziu One Stop Shopping (nákup na jednom mieste) a dopíňala portfólio dodávaných výrobkov o ostatné komodity priemyselného distribútora. Úsilie o kompletizáciu sortimentu bolo zavŕšené v roku 2006, kedy sa SLS stala členom francúzskej skupiny Descours & Cabaud a jej priemyselnej distribučnej siete DEXIS.

História TECHNACO

V marci roku 1992 vznikla aj spoločnosť TECHNACO. Na začiatku svojej existencie pôsobila ako veľkoobchod s náradím a nástrojmi najmä slovenskej a českej produkcie avšak na základe požiadaviek trhu v roku 1995 zaviedla na trh značku TECO, ktorá od začiatku garantovala vysokú kvalitu náradia. Sortiment náradia TECO bol doplnený značkou Jonnesway so zameraním na autoopravárenskú činnosť. V neposlednom rade významným podiel na komoditnej štruktúre spoločnosti predstavuje oblasť nástrojov a to predovšetkým cez oficiálnu distribúciu doštičiek a držiakov KORLOY, alebo cez vlastnú značku nástrojov NACO až po renomovaných výrobcov nástrojov ako StimZet, Narex Ždánice, Pramet a pod.

Vznik SLS-TECHNACO

Snaha o čo najkvalitnejšie plnenie požiadaviek zákazníkov prirodzene vyústila do spojenia oboch spoločností siete DEXIS na Slovensku. V apríli 2010 bol zavŕšený proces fúzie spoločností SLS a TECHNACO a na slovenskom trhu tak vznikla spoločnosť s najširšou ponukou tovaru pre priemysel a stavebníctvo – SLS-TECHNACO, s.r.o.